هی ها هی ها بروزترین مرکز خبری ایران و جهان
مقاومت ارزهای دیجیتال در برابر بیت‌کوین: چالش‌ها و فرصت‌ها

مقاومت ارزهای دیجیتال در برابر بیت‌کوین: چالش‌ها و فرصت‌ها

صنعت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ رشد فوق‌العاده‌ای را تجربه کرد، با افزایش قیمت بیت‌کوین بیش از ۱۵۰ درصد. روزهای اخیر نیز، ارزهای دیجیتال رشد قابل توجهی داشته‌اند، نشان از علاقه رو به افزایش سرمایه‌گذاران به بازار کریپتو دارد. آلتسیزِن می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر صنعت ارزهای دیجیتال داشته باشد در سال جاری. بیت‌کوین در حال حاضر در تسلط بر بازار کریپتو بوده و انتظار می‌رود که ETF‌ها در اوایل ژانویه تأیید شوند. اتریوم نیز قیمت خوبی داشته و در شرایط صعودی قرار دارد. معامله‌گران امیدوار به دیدن بیت‌کوین با قیمت ۱۰۰ هزار دلاری و اتریوم با قیمت ۳ هزار و ۵۰۰ دلاری تا پایان سال هستند. به وجود ابهامات، انجام تحقیقات کامل قبل از سرمایه‌گذاری در بازار کریپتو بسیار اهمیت دارد. در آخرین نوسانات، بیت‌کوین به قیمت ۴۷ هزار و ۳۰۰ دلار و اتریوم به ۲ هزار و ۵۰۰ دلار معامله شده است.

به گزارش هی ها،صنعت ارزهای دیجیتال پایان مثبتی را در سال ۲۰۲۳ تجربه کرد و با یک روند صعودی قابل توجه، قیمت بیت‌کوین در این سال بیش از ۱۵۰ درصد افزایش یافت.

تجارت نیوز در گزارشی آورده که در روزهای اخیر نیز ارزهای دیجیتال شاهد رشد قابل توجهی بوده‌اند که نشان‌دهنده افزایش علاقه سرمایه‌گذاران به بازار کریپتو است. از سوی دیگر، بازار مشتاقانه منتظر دوره «آلتسیزِن» (Altseason) که انتظار می‌رود در سال جاری میلادی، تأثیر قابل توجهی بر صنعت ارزهای دیجیتال داشته باشد. آلتسیزِن بخشی از چرخه فراگیر ارزهای دیجیتال است که در آن بسیاری از رمزارزها به طور هم‌زمان در برابر دلار و بیت‌کوین روند صعودی پیدا کرده و قیمت آن‌ها افزایش می‌یابد.

این در حالیست که تسلط بیت‌کوین بر بازار کریپتو افزایش قابل توجهی داشته است و این میزان در حال حاضر ۵۱/۹ درصد است. علی‌رغم چشم‌انداز مثبت، بیت‌کوین به دنبال تأیید ETF‌ها در اوایل ژانویه با نوسان مواجه شد و پس از آن با افزایش فشار نزولی، افت قیمت شدیدی را تجربه کرد و قیمت آن حتی به کمتر از ۴۰ هزار دلار سقوط کرد.

همچنین رویداد هاوینگ بیت‌کوین که در مارس اتفاق می‌افتد، می‌تواند نقش مهمی در مسیر صنعت ارزهای دیجیتال داشته باشد. اتریوم نیز در ماه ژانویه برای کسب رشد قابل توجه قیمت تلاش کرد و اکنون در شرایط صعودی بازار، به حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دلار نزدیک شده است.

بازار کریپتو منتظر رویدادهای کلیدی مانند انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده و تأثیر ETF بیت‌کوین بر پویایی معاملات است. با وجود ابهامات، صنعت کریپتو برای یک قیمت‌گذاری چشمگیر آماده است به طوری که معامله‌گران در انتظار بیت‌کوین ۱۰۰ هزار دلاری و اتریوم ۳ هزار و ۵۰۰ دلاری تا پایان سال جاری میلادی هستند. با توجه به نوسانات بالای صنعت کریپتو، انجام تحقیقات کامل قبل از سرمایه‌گذاری اهمیت بسیاری دارد.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز شنبه (۲۱ بهمن) از ۴۶ هزار و ۸۷۵ دلار تا ۴۷ هزار و ۴۹۸ دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت ۱۰ شب به وقت ایران، حدود ۴۷ هزار و ۳۰۰ دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود ۴۰۰ دلار کاهش یافته است. ارزش معاملات بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰/۲۳ میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته حدود ۹ درصد بیشتر شده است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از ۲ هزار و ۴۷۲ دلار تا ۲ هزار و ۵۱۴ دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت ۱۰ شب به وقت ایران، حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود ۱۰ دلار کمتر شده است. حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۷/۶۷ میلیارد دلار بوده و ارزش اتریوم نسبت به یک هفته گذشته حدود ۷ درصد افزایش یافته است.

۲۱۷

برچسب ها :

هم موضوع

نظر شما چیست ؟

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها