هی ها هی ها بروزترین مرکز خبری ایران و جهان
حقیقت‌پور: فقط ۵ نامزد موثر در میان تاییدشده‌های اخیر شورای نگهبان به چشم می‌خورند/ با این وضعیت، منویات رهبری در مورد مشارکت گسترده قابل تحقق نیست.

تحقیقات نشان می دهد: فقط ۵ نامزد برتر مشخص شده توسط شورای نگهبان اخیراً موثر هستند. به دنبال این وضعیت، اهداف رهبران در مورد شرکت گسترده قابل انجام نیست.

حقیقت‌پور: فقط ۵ نامزد موثر در میان تاییدشده‌های اخیر شورای نگهبان به چشم می‌خورند/ با این وضعیت، منویات رهبری در مورد مشارکت گسترده قابل تحقق نیست. تحقیقات نشان می دهد: فقط ۵ نامزد برتر مشخص شده توسط شورای نگهبان اخیراً موثر هستند. به دنبال این وضعیت، اهداف رهبران در مورد شرکت گسترده قابل انجام نیست.

حقیقت پو ر، رقابت انتخاباتی را فقط داخل خانواده‌های اصولگرایان می‌بیند. او به روزنامه فرهیختگان گفت که در واقع ثبت‌نام در انتخابات مانند یک دریای باز است و بعد نتوانستند ۳۰ درصد از ثبت‌نام‌ها را بررسی کنند. او معتقد است که اعضای تایید شده اصولگرایان، انقلابی یا هیجان‌انگیز نیستند. او همچنین تصریح کرد که رقابت اصلی بین اصولگرایان خواهد بود و مجلس یک ضلعی خواهد شد. اما احتمالاً اصلاح‌طلبان هم همه چیز را به دست نمی‌آورند و نمی‌توانند تغییری ایجاد کنند. اصولگرایان دارای بلندگوی رسمی خواهند بود و اصلاح‌طلبان نمایندگانی مجازی برای انتخاب نخواهند داشت.

به گزارش هی ها ، حقیقت پور، رقابت انتخاباتی را صرفا درون خانواده اصولگرایان می داند.

حقیقت پور به روزنامه فرهیختگان گفت:«درواقع یک دری باز شد که هرکس بتواند ثبت‌نام کند و حضور پیدا کند. بعد هم نتوانستند ۳۰ درصد از ثبت‌نام کننده‌ها را مورد بررسی قرار بدهند و همه را رد کردند و شورای نگهبان، رقم ۳۰ درصدی از ۴۵هزار نفر را تایید کردند؛ ما پیش از این هم گفته‌ایم، افرادی که تایید شدند، چلوکباب نیستند، ساندویچ هم نیستند، سالادند و مقوم رقابت و پرشوری نیستند. افرادی که می‌توانستند شور و هیجان انتخابات تولید کنند و رقابت تولید کنند، نیامدند و محروم ماندند و علی‌رغم اینکه میل باطنی ما این بود که منویات مقام‌معظم‌رهبری، محقق شود ولی برآوردها این است که با این وضعیت نمی‌توانیم آن رقمی که مورد نظر است یعنی ۶۰ درصد را در انتخابات داشته باشیم.

وی افزود: شاید در سطح کشور شاهد مشارکت ۳۰.۳۵ درصدی باشیم و در تهران نیز مشارکت به ۲۰ درصد برسد. این در شأن ما نیست، ما نظامی مبتنی‌بر مردم‌سالاری دینی را پایه‌گذاری کردیم و مردم همیشه میدان‌دار تحولات در انتخابات بودند اما الان با این وضعیت، تعداد کمی می‌توانند تعیین‌تکلیف کنند.» حقیقت‌پور در مورد میزان تایید صلاحیت ‌نمایندگان ادوار مجلس هم توضیح داد: «تعداد کمی از نمایندگان ادوار مجلس تایید شدند، برای مثال ۱۹۵ نفر رد شدند که از بین آنها نهایتا زیر ۱۰ نفر تایید شدند و رقمش قابل توجه نیست. وضع شهرستان‌ها متفاوت است اما در تهران احتمالش کم است که اصلاح‌طلبان لیستی منتشر کنند. درواقع فردی باقی نمانده، باید با کدام آدم‌ها لیست منتشر کنند. این رقابت بیشتر میان اصولگرایی حاکم و اصولگرایی تند اتفاق خواهد افتاد، نه اصولگرایی میانه.»

حقیقت‌پور در تحلیل اینکه آیا انتخابات اسفند سه ضلعی خواهد بود، گفت: «می‌توانست این سه ضلعی وجود داشته باشد اما آنها خیلی از گروه‌های سیاسی را تضعیف کردند. احتمال شکل‌گیری یک سه ضلعی در انتخابات وجود داشت اما رقابت اصلی بین اصولگرایان خواهد بود و جبهه پایداری با قالیباف یا شریان با قالیباف رقابت خواهد کرد. رقابت درون‌خانوادگی خواهد بود و مجلس یک ضلعی هم شکل خواهد گرفت. اصلاح‌طلبان هم احتمالا بتواند هشت ۱۰ نفر را از گوشه و کنار جمع کنند اما نمی‌توانند کاری انجام دهند و تغییری ایجاد کنند، همان تعداد وارد می‌شوند و بلندگو در اختیارشان خواهد بود و بعضی مواقع دیدگاه‌های اینها را مطرح می‌کنند. فکر هم نمی‌کنم نماینده‌های ادوار مجلس لیست مجازی منتشر کنند. اصلا چیزی باقی نمانده که بخواهند رقابت کنند. یک نفر از ارومیه، دو نفر از خراسان‌شمالی، یک نفر از ایلام، یک نفر از تهران تایید شدند.»

21302

برچسب ها :

هم موضوع

نظر شما چیست ؟

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها