هی ها هی ها بروزترین مرکز خبری ایران و جهان
جشن ۴۵ سالگی انقلاب ایران در خیابان‌ها / حضور همه افراد؛ از سردار قاآنی، لاریجانی و ناطق نوری تا فرزندان رهبری، سردار سلامی و اعضای دولت

جشن ۴۵ سالگی انقلاب ایران در خیابان‌ها / حضور همه افراد؛ از سردار قاآنی، لاریجانی و ناطق نوری تا فرزندان رهبری، سردار سلامی و اعضای دولت

راهپیمایی ۴۵ سالگی انقلاب اسلامی، با شعارهای جدیدی مورد استقبال مردم و شخصیت‌ها مختلف قرار گرفت. ۷ هزار و ۳۰۰ خبرنگار محلی و خارجی این مراسم را پوشش دادند و ۴۴۲۰۰ جایگاه در شهرستان‌ها برای این راهپیمایی آماده شد. از میان چهره‌های سرشناس، علی لاریجانی، سرلشکر حسین سلامی، حجت‌الاسلام ناطق نوری، محمدرضا باهنر و علی اکبر صالحی حضور داشتند. در برگزاری راهپیمایی بخشی از دستاوردهای دفاعی کشور از جمله موشک حاج قاسم و پهپاد دیده می‌شد. این مراسم مکمل انتخابات ۱۱ اسفند ماه نیز بود و به این پیام که در زمان کنونی مشکلات با حضور مردم قابل حل است، اشاره کرد. رئیس دولت سیزدهم نیز به مردم وعده داد که با حضور و مشارکت آن‌ها، مشکلات حل خواهد شد. همچنین پیام‌های دیگر رهبران انقلاب و دولتمردان که بر نیاز به حل مشکلات مردم و تحقق دولت اسلامی تأکید کردند، موجب تحرک و امیدواری مردم شد.

به گزارش خبرگزاری هی ها، راهپیمایی چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از ساعت ۹:۳۰ امروز ۲۲ بهمن ۱۴۰۲همزمان در تهران و سراسر کشور با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد. یک راهپیمایی با حال و هوایی متفاوت.

چه آنکه تحت تاثیر حملات چندماه اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه از یک سو و حملات اخیر به یمن، راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال علاوه بر شعارهایی که در سال های پیشین توسط مردم در سراسر کشور طنین انداز می شد، چند شعار جدید نیز شنیده می شد که از میان آنها می توان به«راه رهایی بشر جز این نیست محو رژیم غاصب صهیونیست»، «کودک‌کش صهیونیست نابودی تو قطعی ست»، «درود بر اهل یمن مجاهدان خط شکن»، و «انصارالله انصارالله ماشاالله» اشاره کرد.

همه آمده بودند

مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه را ۷ هزار و ۳۰۰ خبرنگار داخلی و خارجی پوشش رسانه‌ای دادند و این مراسم به صورت همزمان در ۱۴۰۰ بخش و شهرستان و بالغ بر ۳۵۰۰۰ روستای کشور برگزار شد.

در راهپیمایی امسال چهره های سرشناسی چون علی لاریجانی، سرلشکر حسین سلامی، حجت الاسلام ناطق نوری، محمدرضا باهنر، علی اکبر صالحی، علی شمخانی، سردار اسماعیل قاآنی، محسن رضایی، غلامعلی حدادعادل، سردار نقدی ، محسن رضایی، خسروپناه، سردار امیرعلی حاجی زاده، سعید محمد و … با حضور در میان مردم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

توصیه های وزیر اطلاعات سابق به مسئولان

سیدمحمود علوی وزیر سابق اطلاعات از چهره های دیگر حاضر در این مراسم بود که خطاب به مسئولان کشور گفت: «حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن موجب سنگین‌تر شدن وظیفه مسئولان می شود و مسئولان باید همیشه تمام تلاش شان را در جهت حل مشکلات مردم در هر زمینه بکار بگیرند.»

لاریجانی دعوت به مشارکت در انتخابات کرد

علی لاریجانی نیز در حاشیه مراسم ۲۲ بهمن با اشاره به انتخابات ۱۱ اسفندماه گفت: « حضور گسترده مردم در انتخابات خیلی مهم است. انتخابات از مسائلی است که حق مردم است و نباید از حقشان صرف نظر کنند و حتی اگر کاستی‌هایی هم وجود دارد ولی نباید از این حق بگذرند.»

فرزند ارشد رهبری در میان مردم

حجت‌الاسلام مصطفی خامنه‌ای، فرزند ارشد رهبر انقلاب از شخصیت های برجسته کشور بود که در راهپیمایی ۲۲ بهمن در کنار مردم حضور یافت.

رئیسی و دولتمردانش در میان راهپیمایان

علاوه بر شخصیت های سیاسی، ابراهیم رئیسی رئیس دولت سیزدهم و وزرای کابینه اش از جمله محمد مخبر معاون اول رئیسی، احمد وحیدی وزیر کشور، امیر آشتیانی وزیر دفاع، مهدی اسماعلیی وزیر ارتباطات، جواد اوجی وزیر نفت نیز در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در میان مردم حضور یافتند.

قدرت نمایی موشکی در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب

از سوی دیگر، در حاشیه برگزاری مراسم یوم الله ۲۲ بهمن برخی از دستاوردهای دفاعی کشور از جمله موشک حاج قاسم، سجیل و ماهواره‌بر سیمرغ و انواع پهپادهای نیروهای مسلح به منظور بازدید عموم مردم به نمایش درآمد.

همچنین در حواشی برگزاری مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن، یگان اسب‌ سواران پلیس در بخش های از تهران حضور یافتند و جمعی از چتربازان منتخب نیروهای مسلح به اجرای عملیات فرود و حرکات نمایشی بر فراز میدان آزادی پرداختند.

قطعنامه ای با حال و هوای انتخاباتی

در بخشی از مراسم ۲۲ بهمن ۱۴۰۲، قطعنامه این راهپیمایی برای مردم قرائت شد. این قطعنامه دارای ۹ بند بود که در بند آخر آن به انتخابات ۱۱ اسفند اشاره و اعلام کرده است:«ملت هوشیار و زمان شناس ایران، با آگاهی از اهمیت انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری ، انتخابات را مظهر مردم سالاری دینی و نماد اقتدار و امنیت ملی و زمینه ساز تحول و گره‌گشایی از مشکلات و تأمین نیازها می‌داند و روح نقش آفرینی در حل تنگناها و چالش‌های فراروی کشور به‌ویژه در حوزه اقتصاد و معیشت مردم و به یاری خداوند متعال حضور پرشور، انقلابی و حداکثری خود در انتخابات ۱۱ اسفند ماه را صحنه تجدید تبعیت و بیعت با امام راحل عظیم‌الشأن و لبیک به دعوت رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) و باطل سازی نقشه‌های شوم و فریبنده دشمن برای تزریق ناامیدی و کاهش مشارکت مردمی قرار خواهد داد.»

وعده رئیسی به مردم

سخنران این مراسم سیدابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم بود که در میدان آزادی تهران سخنرانی خود را آغاز کرد. وی در بخشی از سخنرانی خود گفت:« امروز در جمهوری اسلامی ایران آزادی فکر و اندیشه، آزادی قلم، بیان و حوزه‌های مختلف تضمین شده است. گذشت زمانی که برای یک اعلامیه، یک فرد را هفته‌ها شکنجه می‌کردند. امروز در فضای رسانه‌ای، روزنامه‌ها، فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال انتقادات، سوالات و تشخیص‌ها مطرح می‌شود. معتقدیم آزادی در ایران به برکت انقلاب اسلامی تضمین شده و برخلاف آن‌چه مدعیان آزادی بیان می‌کنند، آزادیِ حقیقی در این کشور وجود دارد.»

رئیس دولت سیزدهم در انتهای سخنان خود به قطار پیشرفت اشاره کرد و گفت: با حضور و مشارکت مردم، مشکلات حل خواهد شد و قطار پیشرفت سرعت پیدا خواهد کرد.

* اهم سخنان چهره های شاخص در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن را در جدول زیر بخوانید؛

اسم/ سمت

اظهارات

علی لاریجانی /عضو مجمع تشخیص

*۲۲ بهمن جشنی است که مربوط به خود ملت ایران است، مربوط به نهادها نیست بلکه مربوط به بطن مردم است.

*راهپیمایی ۲۲ بهمن هم همبستگی ملی را در کشور بالا می برد و هم نشان می دهد ملت ایران ملت زنده، پویا و پرتحرکی است که می‌خواهد مشکلات داخلی و خارجی را خودش حل کند و این پیام خیلی مهمی است.

*حضور گسترده مردم در انتخابات خیلی مهم است. انتخابات از مسائلی است که حق مردم است و نباید از حقشان صرف نظر کنند و حتی اگر کاستی‌هایی هم وجود دارد ولی نباید از این حق بگذرند.

محمد باقر قالیباف/ رئیس مجلس شورای اسلامی

*مردم کشورمان در دوره معاصر هیچ گاه مثل ۲۲ بهمن ماه ۱۳۵۷ احساس یک ملت بودن را نداشتند، دوست و دشمن این را می داند و گاهی اذعان هم دارد، هویت ملی برای ما با پیروزی انقلاب اسلامی معنا شد و پیش از آن آنچنان احساس ملت بودن و احساس دخیل بودن در تعیین سرنوشت خودمان را نداشتیم.

* انقلاب ما با انقلاب برخی کشورهای دیگر فرق دارد، این انقلاب همیشه خواهد ماند و اگر امروز مردم سختی ها را تحمل می کنند به خاطر حفظ این انقلاب است، همه باید تلاش کنیم صادقانه پای کار انقلاب باشیم، ما مسئولان باید بدانیم که همچون گذشته مدیون مردم هستیم و باید با تمام توان به آنان خدمت کنیم.

محمد مخبر / معاون اول رئیس جمهور

*ایران عزیز با همه سختی ها سربلند ایستاده و دشمن امروز با دیدن این سطح از پیشرفت و اقتدار حیرت زده، مسیر جمهوری اسلامی را رصد می کند.

*مردم پیرو راه حضرت امام و پشت سر رهبری معظم انقلاب هستند و این یعنی مشروعیت نظام سال به سال و نسل به نسل بیشتر می شود.

* تمام مسئولین منتخب مردمند و وقتی مردم در صحنه انتخابات، راهپیمایی و … حضور داشته باشند؛ با مشارکت آنها و با انتخاب و هوشمندی ایشان، مشکلات هم قابل حل است. باید بدانیم که تنها راه عبور از مشکلات، حضور مردم در صحنه است، حال چه صحنه راهپیمایی و چه صحنه انتخابات باشد.

محسن منصوری/معاون اجرایی رئیس جمهور

*تحقق دولت اسلامی تنها در قوه مجریه نمی‌گنجد بلکه دولت به معنای عام آن شامل قوه مقننه، قضاییه، سایر ارکان حکومت اسلامی، ارکانی از دولت محسوب می‌شوند و در تحقق دولت اسلامی مورد توجه قرار دارد. برای اینکه دولت اسلامی رقم بخورد شاخص‌های تحقق دولت اسلامی را باید به بهترین شکل شناخته شود.

*به فضل الهی ان‌شاءالله سعی می‌شود مراحل تحقق کامل دولت اسلامی با سرعت و جدیت دنبال شود، این شاخص‌ها با یک نگاه انقلاب قابل تحقق است و با نگاه به غرب و سکولار و لیبرال به هیچ وجه قابل تحقق نیست.

صادق لاریجانی/رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام

*حضور گسترده و باشکوه مردم، نشاندهنده این است که مردم با نشاط و سرزنده از ارزش‌های انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند و با وجود مشکلات، پای اصل نظام ایستاده اند.

*این حضور گسترده یک پیام مهم برای دشمنان دارد و آن این است که مردم در مقابل همه تهدیدها و دشمنی‌ها ایستاده اند و این انقلاب را با قدرت پیش می‌برند و دشمنان را مایوس خواهند کرد.

سیدمحمود علوی / وزیر اطلاعات دولت سابق

*طبعاً مردم در ۱۱ اسفند اگر حماسه‌ای پرشورتر از ۲۲ بهمن نیافرینند کمتر از آن نخواهند آفرید. ان شاءالله حضور مردم امید را به دوستان انقلاب و گرد ناامیدی را بر چهره دشمنان انقلاب خواهد نشاند.

*مسئولان باید همیشه تمام تلاش شان را در جهت حل مشکلات مردم در هر زمینه بکار بگیرند. اگر مشکلاتی وجود داشته باشد که توسط دشمنان ایران برای مردم به وجود آمده باشد مردم آن را درک می کنند و در برابر آن صبر و بردباری از خود نشان می‌دهند.

محسن رضایی/ دبیر شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا

*مردم، امروز خود را صاحب انقلاب و کشور می‌دانند و این حضور باشکوه ناشی از همین احساس تعلق است و این حس در هیچ برهه تاریخی بین مردم و نظام سیاسی حاکم بر کشور برقرار نبوده است.

*دشمنان ایران از ابتدای انقلاب هجمه‌ها و توطئه‌های سنگینی بر ایران اسلامی وارد کرده‌اند اما در نهایت با وفاداری و پشتیبانی مردم، تمام نقشه‌هایشان با شکست مواجه شد، لذا صمیمانه به‌عنوان سرباز مردم افتخار می‌کنم که تا آخرین قطره خون در راه انقلاب آن‌ها در مسیر این نهضت بمانم.

*سلطه‌گران ۴۵ سال است که گوش‌های خود را در مقابل شنیدن صدای مردم ایران بسته‌اند اما باید بدانند که در نهایت حق و حقیقت پیروز است.

عبدالله حاجی صادقی /نماینده ولی فقیه در سپاه

*۲۲ بهمن برای مردم ایران اسلامی، تاریخ تولد انقلاب است؛ انقلابی که اسلام ناب را زنده و حکمرانی خدا را جایگزین حکمرانی طاغوت کرد؛ ۲۲ بهمن سوخت‌رسانی انقلاب را تقویت می‌کند.

* مردم ما در این روز با حضور خود به استکبار می‌گویند همه فشارها، سختی‌ها و شهادت‌ها را تحمل می‌کنیم اما پشت نظام را خالی نمی‌کنیم

محمد شریعتمداری/ وزیر کار دولت روحانی

*پس از ۴۰ و چند سال حضورم در عرصه سیاسی کشور همه متوجه شده‌اند که جهت‌گیری من همواره در راستای میانداری، کنشگری مرزی، حل مشکلات، نزدیک کردن افکار و چهره‌های گوناگون فکری به یکدیگر بوده است.

غلامعلی حدادعادل /عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

*مشارکت در انتخابات، مکمل این راهپیمایی است.

*مردمی که امروز به این راهپیمایی آمدند، ان‌شاء‌الله این حضورشان را در یازدهم اسفند ماه تجدید کرده و این شکوه را با یک مشارکت بالا در انتخابات تکمیل می‌کنند.

سید محمدعلی موسوی جزایری /نماینده خوزستان در مجلس خبرگان

* نیمی از عمر خودم را در زمان شاه و نیم دیگر را پس از انقلاب اسلامی گذرانده‌ام. پس از انقلاب به هیچ عنوان با دوران شاه قابل قیاس نیست مثلا روستاها در آن زمان بدون آب، برق و جاده بودند و البته دسترسی به گاز هم بعد از انقلاب به‌وجود آمد.

* گول این حرف‌ها را نخورید کسانی که این سخنان را بیان می‌کنند مسلمان نیستند وگرنه دروغ نمی‌گفتند. ما در آن زمان بودیم و وضعیت را از نزدیک دیده‌ایم.

*با پیشرفت‌هایی که در زمینه هوافضا، تسلیحات، موشک، پهپاد داشتیم بحمدالله دشمن جرات نمی‌کند نگاه چپ به ایران بکند به دلیل اینکه کشور ما توانمند و قدرتمند است در صورتی که در دوران شاه و قبل از این انقلاب اینگونه نبود.

امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی/فرمانده کل ارتش

* انقلاب اسلامی ایران آغازی بر تمدن نوین جهانی و ظهور آخرین منجی عالم بشریت در روی زمین خواهد بود.

* مردم میهن اسلامی ما با سپردن دل و جان خود به رهبری امام راحل، وحدت و یگانگی را در عالم آفریدند که تاثیر و بازتاب های گسترده و عمیقی را در منطقه از خود برجای گذاشت.

*۲۲ بهمن نه فقط برای ایران و منطقه بلکه برای جهان امروز یک نقطه عطف در تاریخ معاصر به شمار می رود، انقلاب شکوهمندی که توانست تمامی معادلات راهبردی نظام بین المللی را برهم بزند، انقلاب عظیمی که در دوران جنگ سرد و در زمانی که دنیا به ۲ قطب تقسیم شده بود به پیروزی رسید و در پرتو آموزه های دین مبین اسلام، اراده یک ملت مسلمان، آزاده و استقلال طلب را نمایان و متجلی ساخت.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری/فرمانده نیروی زمینی ارتش

*با وجود تبلیغات سوء دشمن، انبوه جمعیت در راهپیمایی شرکت کردند به گونه ای که هیچ دوربینی قادر به ثبت آن نیست.

* به کوری چشم دشمنان، با تمام توان در مرزها مستقر هستیم و همه مرزهای کشور از بالاترین ضریب امنیتی برخوردار است و هیچ خطری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تهدید نمی‌کند و نخواهد کرد.

سردار یحیی رحیم‌صفوی/مشاور عالی مقام رهبری

*راهپیمایی مردم یزد در مقابل دیدگاه صدها خبرنگار داخلی و خارجی و زیرپوشش ماهواره‌ها، پیام روشنی را برای دوستان ایران و انقلاب اسلامی در سراسر جهان و البته برای دشمنان خواهد داشت.

*حضور آگاهانه، اتحاد و بیداری مردم و مسئولان استان یزد نشان دهنده عزم و اراده برای عبور از وضعیت فعلی و تغییر به وضعیت مطلوب است و خصوصا حضور مردم در سرنوشت سازترین برنامه چهارسال آینده یعنی انتخابات یازدهم اسفندماه بسیار مهم است.

۲۱۹۲۱۸

برچسب ها :

هم موضوع

نظر شما چیست ؟

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها