هی ها هی ها بروزترین مرکز خبری ایران و جهان
افزایش ۴۵ درصدی منابع بانک توسعه تعاون در آذربایجان شرقی: پرداخت وام ازدواج با ۳۷۰ درصد افزایش

افزایش ۴۵ درصدی منابع بانک توسعه تعاون در آذربایجان شرقی: پرداخت وام ازدواج با ۳۷۰ درصد افزایش

مسعود کردستانی، مدیر عامل بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی، در گفتگویی به مناسبت گرامی‌داشت ایام الله دهه فجر، عملکرد بانک را تشریح کرد. او اعلام کرد که بانک در تلاش است تا با همکاری همه‌ی همکاران استان، تمام ظرفیت‌های موجود را بهینه‌سازی کرده و بخش تعاون را گسترش دهد.

کردستانی ادامه داد که منابع بانک در سال جاری نشان‌دهنده رشد بیش از ۴۵ درصدی است و تسهیلات پرداختی نیز ۳۵ درصد رشد داشته است. او همچنین حمایت از تعاونی‌های دانش بنیان را اعلام کرد و تسهیلات ازدواج و فرزندآوری نیز افزایش چشمگیری را نشان داشته است.

با اشاره به اهمیت کسب و کار خانگی، کردستانی به حمایت دولت از این افراد اشاره کرد و اظهار داشت که بانک توسعه تعاون در بخش‌های مختلف اقداماتی انجام داده است. او همچنین به افزایش تفاهم‌نامه‌های منعقده با شرکت‌ها و سازمان‌ها اشاره کرد و اعلام کرد که بانک توسعه تعاون با بیش از ۳۵۰ شعبه در سطح کشور، خدمات خود را ارایه می‌دهد.

به گزارش هی ها از تبریز، مسعود کردستانی به مناسبت گرامی‌داشت ایام الله دهه فجر عملکرد بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی را تشریح کرد.

وی ضمن تبریک این ایام به تعاونگران؛ مشتریان و اقشار مختلف جامعه گفت: در تلاش هستیم در سایه همدلی کلیه همکاران استان و با استفاده بهینه از تمام ظرفیت‌های موجود در جهت توسعه و بزرگ کردن بخش تعاون در استان گام‌های موثری برداریم.

وی ضمن اعلام حمایت از تعاونی‌های دانش بنیان گفت: فضای کسب و کار باید به سمت ایده های کارساز برود.

کردستانی اضافه کرد: منابع بانک توسعه تعاون استان در سال جاری بیش از ۴۵ درصد رشد نشان می‌دهد؛ همچنین در این مدت میزان تسهیلات پرداختی استان بیش از ۳۵ درصد رشد دارد.

وی در خصوص اعطای تسهیلات در بخش های حمایتی نیز گفت: در سالجاری مبلغ ۷۸۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات ازدواج در استان پرداخت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۷۰ درصد رشد نشان می دهد.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی اضافه کرد: در تسهیلات فرزندآوری نیز امسال ۲۶۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون رسال تسهیلات در استان پرداخت شده که در مقایسه با مدت مشابه بیش از ۲۳۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی اظهار داشت: تسهیلات پرداختی استان در موضوع قرض الحسنه اشتغال زایی کمیته امداد نیز مبلغی بالغ بر ۹۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و در بحث اشتغال زایی بهزیستی استان ۱۲۲ میلیارد ریال پرداختی داشتیم که صد در صد تعهدات استان را شامل می شود.

کردستانی خاطر نشان کرد: امروزه کسب و کار خانگی به یکی از راه‌های خود اشتغالی تبدیل شده اما برای راه‌اندازی یک کسب و کار خانگی نیاز به سرمایه اولیه وجود دارد که دولت برای حمایت از این افراد تسهیلات مشاغل خانگی را در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: بانک توسعه تعاون به عنوان یکی از بانک های عامل در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در ۱۰ ماهه اول امسال بیش از ۲۴۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات از این محل پرداخت کرده که ۱۰۰ درصد مبلغ ابلاغی مرحله اول و ۸۲ درصد مبلغ ابلاغی مرحله دوم را در استان شامل می شود.

کردستانی با اشاره به آمار تسهیلات پرداختی اشتغال پایدار روستایی نیز اظهار داشت: امسال بانک توسعه تعاون به ۲۷ طرح از محل اشتغال پایدار روستایی جمعاً به مبلغ ۴۲۸ میلیارد و ۷۱۵ میلیون ریال تسهیلات پرداخت کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۱۴ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی میزان ضمانت نامه های صادر شده در استان را دو هزار و ۴۲۹ میلیارد و ۵۵۱ میلیون ریال اعلام کرد و اذعان داشت: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از ۱۴۳ درصد رشد برخوردار است.

وی در خصوص گشایش اعتبار اسنادی ریالی عملکرد استان را بالغ بر سه هزار و ۴۹۴ میلیارد و ۲۱۱ میلیون ریال خواند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۴۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

کردستانی همچنین به افزایش سه برابری تفاهم نامه های منعقده بین بانک توسعه تعاون با سایر شرکت ها و سازمان ها اشاره کرد و گفت: امسال ۹۷ فقره تفاهم نامه همکاری با شرکت ها و سازمان های مختلف برای ارایه خدمات بانکی منعقد شده است که نسبت به سال گذشته این رقم سه برابر رشد نشان می دهد.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی رقم کلی تفاهم نامه های منعقده امسال را یک هزار و ۵۴۰ میلیارد ریال خواند که به ترتیب در حوزه های تولید، مسکن ، کشاورزی و بازرگانی اختصاص یافته است.

این گزارش می افزاید، تفاهم نامه همکاری با شرکت چرخشگر، سازمان همیاری شهرداری های استان ، شرکت تعاونی مسکن کارکنان دادگستری تبریز، پالایشگاه نفت تبریز، شرکت شهرک های صنعتی استان، تعاونی مسکن شرکت آب منطقه ای استان و … از آن جمله اند.

گزارش روابط عمومی مدیریت شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی حاکی است، در حال حاضر بانک توسعه تعاون به عنوان تنها بانک دولتی بخش تعاون با ۲۲ شعبه در استان و بالغ بر ۳۵۰ شعبه در سطح کشور ارایه خدمات می نماید.

46

برچسب ها :

هم موضوع

نظر شما چیست ؟

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها