هی ها هی ها بروزترین مرکز خبری ایران و جهان
اسرائیل به طور روزانه جنایت در مناطق فلسطین انجام می‌دهد و رهبران موثر مقاومت را از بین می‌برد؛ کشورهای عربی و اسلامی هم فقط تاسف خود را اعلام می‌کنند

اسرائیل به طور روزانه جنایت در مناطق فلسطین انجام می‌دهد و رهبران موثر مقاومت را از بین می‌برد؛ کشورهای عربی و اسلامی هم فقط تاسف خود را اعلام می‌کنند

واقعیت تلخی که در گزارش هی ها آمده، نشان دهنده آسیب شدید نظام‌های سیاسی کشورها است. این وضعیت جسارت رژیم صهیونیستی برای جنایت علیه مسلمانان را نشان می‌دهد. تا چندی پیش، کشور‌های اسلامی عموماً به جنایات اسرائیل پاسخ می‌دادند. وقایع تاریخی نشان داده که در گذشته، انگیزه ضدیت علیه رژیم اشغالگر اسرائیل به وجود آمد؛ اما متأسفانه این اعتقادات در سران کنونی کشورهای عربی و اسلامی یافت نمی‌شود. همچنین، ضعف دولت‌ها و توطئه‌ها رژیم صهیونیستی را تقویت کرده است. واقعیت این است که در کشورهای مختلف، در حالی که مردم زیر حملات صهیونیست‌ها رنج می‌برند، رهبران این کشور‌ها به کمک رژیم صهیونیستی می‌آیند. این اقدامات از سوی رهبران اسلامی با تأسف مواجه شده و شاید ایمان به نکته‌ای که پیامبر اکرم اشاره کرده است، به فراموشی سپرده شده باشد. این واقعیت راه حلی دارد و آن این است که کشورهای اسلامی و عربی باید با هم متحد شده و با تفرقه‌های موجود مقابله کرده و توانایی نجات مردم فلسطین را داشته باشند. وجود صهیونیست‌ها برای تمام انسان‌ها خطرناک است و هیچ اقدامی جز برچیدن بساط آنها، منطقه خاورمیانه را به صلح و ثبات نمی‌رساند. اگر امروز بزرگان اسلامی به توصیه پیامبرشان عمل نکنند، چگونه می‌توانند خود را پیروان آن حضرت بدانند و چه جوابی برای خدا و مردم دارند؟

به گزارش هی ها این واقعیت بسیار تلخ نشان‌دهنده ضعف شدید نظام‌های سیاسی حاکم بر این کشورها و افزایش جرأت و جسارت رژیم صهیونیستی برای ارتکاب جنایت علیه فلسطینی‌ها و مسلمانان است.

روزنامه جمهوری اسلمی در سرمقاله خود نوشت:در تاریخ ۷۵ ساله اشغال فلسطین توسط صهیونیست‌ها جنایات رژیم صهیونیستی معمولاً با پاسخ‌هائی از ناحیه کشورهای اسلامی مواجه می‌شد. جنگ‌های متعدد اعراب و اسرائیل که جنگ معروف ۱۹۶۷ میلادی، ۱۳۴۶ هجری شمسی، یکی از نمایان‌ترین جنگ‌ها علیه صهیونیست‌هاست. در آن زمان، افرادی همچون جمال عبدالناصر و حافظ اسد زمام امور بعضی از کشورهای عربی را برعهده داشتند که انگیزه ضدیت علیه رژیم اشغالگر و نامشروع اسرائیل وجود آنها را پر کرده بود. ملت‌های عرب و مسلمان همواره دارای چنین انگیزه‌ای بودند و اکنون نیز هستند ولی متأسفانه در میان سران کشورها افرادی مانند ناصر و اسد یافت نمی‌شوند.

انتظار این بود که گذشت زمان، دولت‌های کشورهای عربی و اسلامی را متحد کند و زمینه برای زایل کردن موجودیت اسرائیل فراهم شود. این انتظار با ظهور امام خمینی و آرمان‌های درخشانی که ایشان برای جهان اسلام از جمله فلسطین مطرح کردند، می‌توانست به سرانجامی فوق‌العاده موفق برسد ولی ضعف دور از انتظار سران کشورهای عربی و اسلامی، اختلافات آنها با همدیگر، توطئه‌های آمریکا و سایر دولت‌های غربی‌ حامی رژیم صهیونیستی برای ایجاد تشنج در منطقه که یکی از آنها تأسیس گروه‌های تکفیری تروریستی القاعده، داعش، طالبان و… بود، زمان را به زیان امت اسلامی و به سود رژیم صهیونیستی به پیش برد تا جائی که بعد از پیمان کمپ‌ دیوید و خیانت انورالسادات رئیس‌ جمهور مصر و یاسر عرفات رئیس جنبش آزادیبخش فلسطین، در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، یکبار دیگر شاهد خیانت سران امارات، بحرین و مراکش با پیوستن به پیمان ابراهیم در چارچوب توطئه شوم دونالد ترامپ رئیس‌ جمهور سابق آمریکا بودیم.

این روزها نیز در شرایطی که مردم مظلوم غزه زیر شدیدترین بمباران‌ها و ضربات توپخانه‌ای صهیونیست‌ها قرار دارند سران مرتجع عرب در تدارک رساندن کالاهای مورد نیاز رژیم صهیونیستی از مسیر امارات، بحرین و عربستان به فلسطین اشغالی هستند تا ابتکار انصارالله یمن که مانع انتقال کالاها از مسیر دریا به اسرائیل شده‌اند را خنثی کنند!این، یعنی خودزنی دولت‌های اسلامی که امری بی‌سابقه ولی با کمال تعجب در حال انجام است.

از طرف دیگر، صهیونیست‌ها با سرعت زیاد مشغول حذف نیروهای زبده جبهه مقاومت در عراق، سوریه و لبنان هستند. هر روز خبر شهادت یک یا چند تن از نیروهای کارآمد جبهه مقاومت با موشک‌ها و پهپادهای رژیم صهیونیستی را دریافت می‌کنیم و در حالی که تعداد شهدای غزه به مرز ۲۹ هزار نفر نزدیک می‌شود، کاری غیر از اظهار تأسف در سرتاسر جهان عرب و اسلام مشاهده نمی‌شود.

آیا قرار است این بی‌عملی در برابر جنایات صهیونیست‌ها ادامه پیدا کند؟ آیا سران کشورهای اسلامی به عواقب گستاخی‌های رژیم صهیونیستی اندیشیده‌اند؟ آیا تأکید مکرر پیامبر اکرم که می‌فرمود «من أصبح لا یهتم بأمور المسلمین فلیس بمسلم – کسی که روزگار را بدون اعتنا به مشکلات مسلمین سپری کند نمی‌تواند خود را مسلمان بداند» به فراموشی سپرده شده است؟

روشن است که یک کشور عربی یا اسلامی به تنهائی نمی‌تواند مانع این جنایات شود ولی متحد ساختن دولت‌های اسلامی و عربی و غلبه بر تفرقه‌های موجود و اقدام دستجمعی برای نجات مردم فلسطین قطعاً امکان‌پذیر است. صهیونیست‌ها نشان داده‌اند که وجود آنها برای تمام انسان‌ها خطرناک است و هیچ اقدامی جز برچیدن بساط آنها نمی‌تواند منطقه خاورمیانه را به صلح و ثبات برساند. بزرگان جهان اسلام، علمای دینی، دانشگاهیان، سیاستمداران و صاحبان نفوذ اگر امروز به توصیه پیامبرشان عمل نکنند چگونه می‌توانند خود را پیروان آن حضرت بدانند و چه جوابی برای خدا و مردم دارند؟

21302

برچسب ها :

هم موضوع

نظر شما چیست ؟

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها