هی ها هی ها بروزترین مرکز خبری ایران و جهان
آیا آرزوی قدیمی مردم بیله سوار کی برآورده خواهد شد؟ – عکس

آیا آرزوی قدیمی مردم بیله سوار کی برآورده خواهد شد؟ – عکس

شهرستان بیله سوار در شمال غربی ایران و در شمال شرقی استان اردبیل واقع شده است و از قسمت‌های شرق، شمال شرقی و جنوب شرقی با خاک جمهوری آذربایجان همسایه است. مرکز این شهرستان، شهر بیله سوار است که به عنوان یک شهر مرزی دارای مزیت‌های بسیاری برای ایجاد منطقه آزاد است. اما تاکنون این امر به دلیل کارشکنی و مخالفت‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان اردبیل تحقق نیافته است. کارشناسان اقتصادی معتقدند که بیله سوار بهترین گزینه برای ایجاد منطقه آزاد در استان اردبیل است، به دلیل داشتن زیرساخت‌های جاده‌ای و نرم افزاری مناسب. نماینده مردم این منطقه نیز مسئولیت پیگیری و رفع مشکلات آن را بر عهده دارد و می‌کوشد تا مشکلاتی مانند نبود زیرساخت‌های جاده‌ای و منطقه آزاد تجاری را به حل برساند.

بیله سوار دارای مزیت‌های اقتصادی و جغرافیایی برای تبدیل شدن به منطقه آزاد است؛ وجود گمرگ و مراودات اقتصادی نزدیک باعث ایجاد فرصت‌های تجاری و تبادلات اقتصادی می‌شود. همچنین، تعداد زیادی از گردشگران و مسافران هر سال از مرز گمرک بیله سوار عبور می‌کنند که این می‌تواند فرصت خوبی برای رشد صنعت گردشگری و خدمات مرتبط با آن در منطقه آزاد فراهم کند. به طور کلی، ایجاد منطقه آزاد در این شهرستان می‌تواند برای توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی مفید باشد. امیدوارم که با توجه به این مزیت‌ها، آرزوی مردم برای تبدیل شدن به منطقه آزاد در آینده به حقیقت پیوندد و به توسعه و رفاه این منطقه کمک کند.

شهرستان بیله سوار در دشت مغان، در شمال غربی ایران و در شمال شرقی استان اردبیل واقع شده است، این شهرستان از قسمت شرق، شمال شرقی و جنوب شرقی با خاک جمهوری آذربایجان همسایه و حدوداً ۶۸ کیلومتر مرز مشترک دارد.

مرکز این شهرستان شهر بیله سوار، است. با مخالفت و کارشکنی نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان اردبیل عملا منطقه ازاد بیله سوار که یکی از ارزوهای دیرینه مرم شهرستان بیله سوار است، تحقق نمی یابد. کارشناسان اقتصادی معتقد هستند که بیله سوار بهترین گزینه برای ایجاد منطقه آزاد در استان اردبیل است؛ چون هم زیرساخت‌های جاده‌ای را دارد هم زیرساخت‌های نرم افزاری را.

در همه هفت استان دیگر مصوبه منطقه آزاد اجرایی شدن و بدون دلیل خاص این مصوبه در استان اردبیل بر زمین مانده است.

عباس جهانگیرزاده، نماینده مردم شهرستان‌های مرزی پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز چندی پیش اظهار کرد رفتار سلیقه‌ای در راه‌اندازی منطقه آزاد پسندیده نیست. جهانگیرزاده به عنوان یک فرد که به دلیل عملکرد مثبت خود از حمایت و رضایت مردم برخوردار است، مسئولیت پیگیری و رفع مشکلات این منطقه را به عهده دارد.

در اکثر منطقه‌های خروسلو مشکلاتی وجود دارد که می‌تواند تاثیرات منفی بسیاری بر زندگی ساکنان این مناطق بگذارد و همچنین باعث تضعیف کیفیت زندگی آن‌ها شود. عدم توجه به جاده اغداش که راه مواصلاتی و حیاتی بیله سوار و پارس اباد محسوب میشود. افزون بر این جهانگیرزاده، نماینده مردم شهرستان‌های مرزی پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز مشکلاتی همچون جاده آغداش به اردبیل و منطقه آزاد تجاری بیله سوار را با جدیت کامل پیگیری میکند.

بیله سوار از نظر وجود گمرگ و مراودات اقتصادی فاصله بسیار اندک، مزیت برتری برای منطقه آزاد بودن را دارا است.

بازارچه گمرک هزاران نفر را از نقاط مختلف برای داد و ستد به این شهرستان می‌کِشد.

بیله سوار به عنوان یک شهر مرزی و دروازه ورود به ایران از جنوب قفقاز، دارای مزیت‌های بسیاری برای ایجاد منطقه آزاد است. وجود گمرگ و مراودات اقتصادی فاصله بسیار کمی بین این شهر و کشورهای همسایه ایجاد می‌کند و این امکان را به وجود می‌آورد که منطقه آزاد در اینجا به عنوان یک مرکز تجارت و تبادلات اقتصادی فعال و پویا شکل گیرد.

همچنین، تعداد زیادی از گردشگران و مسافران هر سال از مرز گمرک بیله سوار عبور می‌کنند که این می‌تواند فرصت خوبی برای رشد صنعت گردشگری و خدمات مرتبط با آن در منطقه آزاد فراهم کند.

از آنجا که بیله سوار دارای مزیت‌های اقتصادی و جغرافیایی برای تبدیل شدن به منطقه آزاد است، این ایده می‌تواند برای توسعه و رشد اقتصادی منطقه و ایجاد فرصت‌های شغلی مفید باشد. با این حال، برای تحقق این هدف، نیاز به همکاری و تلاش مشترک از سوی مسئولان، نمایندگان و جامعه محلی وجود دارد.

امیدوارم که با پشتیبانی و تلاش مستمر، این آرزوی دیرینه مردم بیله سوار برای تبدیل شدن به منطقه آزاد در آینده به حقیقت پیوندد و به توسعه و رفاه این منطقه کمک کند.

برچسب ها :

هم موضوع

نظر شما چیست ؟

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها