هی ها هی ها بروزترین مرکز خبری ایران و جهان
آشکارسازی عجیب رفتار زاکربرگ توسط خبرنگار آمریکایی

آشکارسازی عجیب رفتار زاکربرگ توسط خبرنگار آمریکایی

مارک زاکربرگ، مؤسس و مدیرعامل متا (فیسبوک پیشین)، همیشه یک آدم آرام و خویشتندار نبوده است. حکایتی از سخنرانی‌های مشکل داشتن و ممکن بود دچار حمله‌های عصبی شود. یکی از مدیران فیسبوک حتی در سال ۲۰۱۰ هشداری داده بود که او ممکن است از حال برود. این افراد برای او توصیه‌هایی برای کاهش اضطراب داشتند، اما او همواره از آن‌ها عبور کرد. زاکربرگ تازه نشان‌دهنده‌ی نگرانی‌هایش به روش‌های تازه‌ای شده است و در سال‌های اخیر به ورزش‌های هیجان‌انگیز و پرخطری مانند هنرهای رزمی ترکیبی روی آورده است. حتی گزارش‌ها نشان می‌دهد که او پناهگاه آخرالزمانی در عمارت بسیار سری‌اش در جزیره‌ی کائوآی ساخته و به منابع غذایی لوکسی مانند گاوهای واگیو از نژاد پرورش داده خواهد شد. به هر حال، ذره‌هایی از زاکربرگِ مشوش قدیم همچنان در وجود او باقی است.

به گزارش خبرگزاری هی ها، مارک زاکربرگ، مؤسس و مدیرعامل متا (فیسبوک پیشین)، همیشه مثل این روزها خویشتندار و آرام نبوده است. درواقع، حکایتی تازه زاکربرگی جوان‌تر و مضطرب را ترسیم می‌کند که با سخنرانی‌های عمومی مشکل داشت و ممکن بود دچار حمله‌های عصبی شود.

براساس گزارش زومیت، کارا سویشر، خبرنگار کارکشته‌ی فناوری، در گزیده‌ای از کتاب آتی خود در وب‌سایت نیویورک‌مگ، حکایتی از مصاحبه‌اش در سال ۲۰۱۰ با مارک زاکربرگ را به‌خاطر می‌آورد که در آن، مدیرعامل ۲۶ ساله به‌وضوح معذب و عرق‌کرده به‌نظر می‌رسید.

سال‌ها پیش از این مصاحبه که در کنفرانس All Things Digital به‌وقوع پیوست، یکی از مدیران فیسبوک درباره‌ی زاکربرگ به سویشر هشداری نگران‌کننده داده بود: «او (زاکربرگ) هنگام صحبت‌کردن در جمع دچار حملات عصبی می‌شود و ممکن است از حال برود.»

سویشر: «با خودم می‌گفتم که نکند [زاکربرگ] جلوی پایم به زمین بیفتد.»

به‌یادآوردن هشدار آن مدیر هنگام مصاحبه، سویشر را نگران سلامتی مدیرعامل جوان کرد. او دراین‌باره می‌نویسد: «یادم می‌آید در همان لحظاتی که عرق از چهره‌ی رنگ‌پریده‌ی مارک زاکربرگ به پایین می‌غلتید، با خودم می‌گفتم که نکند همان‌جا جلوِ پایم به زمین بیفتد.»

رنج زاکربرگ درحالی‌که در طول مصاحبه با رگبار پرسش‌های بی‌رحمانه‌ی سویشر درباره‌ی حریم خصوصی در فیسبوک روبه‌رو می‌شد، واضح بود؛ تا جایی که سویشر به‌ امید خنک‌ترشدن و کاهش اضطراب، به او پیشنهاد درآوردن هودی معروفش را داد؛ اما زاکربرگ پاسخ داد: «نه، من هرگز هودی را درنمی‌آورم.» البته سرانجام زاکربرگ به‌ناچار به درآوردن هودی خود تن داد.

زاکربرگ اضطرابش را به روش‌هایی تازه نشان می‌دهد

در سال‌های پس از این مصاحبه‌، نیویورک تایمز در سال ۲۰۱۸ گزارش داد که زاکربرگ برای کاهش اضطرابش هنگام ظاهرشدن مقابل دوربین، درس‌هایی را گذرانده است؛ اما اضطراب‌ها ناپدید نشدند و درعوض، این مدیرعامل به مکانیسم‌های مقابله‌ای تازه‌ای روی آورد.

بیزنس اینسایدر در سال ۲۰۱۹ خبر داد که زاکربرگ نه‌تنها بادیگاردهایی در لباس مأموران امنیتی استخدام کرده؛ بلکه در مقر اصلی متا، تونل فراری مخفی تعبیه شده است که این مدیرعامل بتواند درصورت نیاز به‌سرعت از ساختمان فرار کند.

این اواخر زاکربرگ به ورزش‌های هیجان‌انگیز و پرخطری مانند هنرهای رزمی ترکیبی روی آورده است؛ تا جایی که گروهی از مدیران متا درباره‌ی آسیب‌دیدن و درنهایت مرگ این مدیرعامل هشدار دادند.

با وجود تمام این راهکارها، هنوزهم ذره‌هایی از زاکربرگِ مشوش قدیم در وجود او باقی است. شاید بزرگ‌ترین نشانه‌ی آن، پناهگاه آخرالزمانی در حال ساخت ۱۰۰ میلیون دلاری‌اش در عمارت بسیار سری‌ او در جزیره‌ی کائوآی باشد که طبق گزارش‌ها، منابع غذایی لوکسی همچون گاوهایی از نژاد واگیو در آنجا پرورش داده خواهند شد.

227227

برچسب ها :

هم موضوع

نظر شما چیست ؟

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها